Haber

Çin’in Hebei Eyaleti, Ulaşım Projelerinin İnşasına 103,5 Milyar Yuan Yatırım Yapacak

Hava fotoğrafı, Çin’in kuzeyindeki Hebei eyaletindeki Xiong’an Yeni Bölgesi’ndeki Haiyue Caddesi ile Pekin-Xiong’an Otoyolu arasındaki bağlantı hattını gösteriyor, 2 Eylül 2022. (Fotoğraf: Zhu Xudong/Xinhua)

SHIJIAZHUANG, 3 Şubat (Xinhua) — Çin’in kuzeyindeki Hebei eyaleti yönetimine göre, eyalet, ulaşım projelerinin inşasına bu yıl 103,5 milyar yuan (yaklaşık 15,4 milyar ABD doları) yatırım yapacak ve bu da bölgenin koordineli gelişimini hızlandırmayı amaçlıyor. Pekin-Tianjin-Hebei bölgesi. ) maliyetine yatırım yapmayı planlıyor.

Hebei Ulaştırma Departmanı Başkanı Song Rentang, yatırımın toplam uzunluğu 300 kilometreden fazla olan iki demiryolu projesini ve toplam uzunluğu yaklaşık 9.500 kilometre olan yeni veya yeniden inşa edilmiş yol projelerini kapsadığını söyledi.

Pekin, Tianjin ve Xiong’an Yeni Bölgesi arasındaki trafiği rahatlatacak olan bu üç şehri Pekin Daxing Uluslararası Havalimanı’na bağlayan ekspres hattın üretimine eyalet aktif olarak destek verecek. Song, eyaletin Pekin-Tianjin-Hebei bölgesindeki kara, deniz ve havalimanlarının yüksek kalitede işletilmesini de destekleyeceğini sözlerine ekledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu