Teknoloji

Discord Mobile’ın Yeni Özelliği: Sesli Mesajlar

Bildiğiniz gibi dünyanın en popüler (özellikle oyuncular arasında) sosyal bağlantı platformu olan Discord, milyonlarca insanın farklı sunucularda bir araya gelerek sohbet etmesini, oyun oynamasını ve topluluk oluşturmasını sağlıyor.

Discord, kullanıcı deneyimini geliştirmek için her zaman yeni özellikler sunar. Bunlardan biri 2022 yılında duyurulan ve test edilmeye başlanan ilk model. sesli mesajlar özellik. Bu özellik şu anda Discord’un mobil uygulamalardaresmi olarak yayınlandı.

Discord’da sesli mesaj nasıl gönderilir?

Sesli bildirim gönderebilmek için her zamanki gibi önce Discord uygulamasını açmalısınız. Ardından sohbet etmek istediğiniz kişiyi veya sunucuyu seçmeniz gerekiyor. sohbet ekranında sağ alt köşedeki mikrofon simgesi.Ona dokunun ve kayıt başlayacaktır.

Kaydı bitirmek ve göndermek için parmağınızı mikrofon simgesinden kaldırmanız yeterlidir. Kaydettiğiniz sesli mesajı dinlemek için oynat simgesine dokunabilirsiniz. Mesajınızı silmek için çöp kutusu simgesine kaydırabilirsin . Gönderdiğiniz sesli mesaj karşı tarafın sohbet ekranında görünecektir.

Sesli bildirim PC’den gönderilemez, ancak dinlenebilir

Sesli bildirimleri dinlemek için Discord uygulamasını açmanız gerekmektedir. Ardından size sesli mesaj gönderen kişiyi veya sunucuyu seçmeniz gerekiyor. Sohbet ekranında ses dalgası şeklinde çıkan sesli mesaja dokunmanız yeterlidir. bu formda mesajı dinlemeye başlayabilirsiniz.

Sesli bildirimi durdurmak için tekrar dokunabilirsiniz. sesli bildirim süre ve kalan süre Ayrıca görmek için dokunabilirsiniz. Sesli mesajı yanıtlamak için mikrofon simgesine dokunarak kendi sesli mesajınızı kaydedebilirsiniz. Sesli mesajları silmek için, uzun basıp sol çöp kutusuna kaydırabilirsiniz.

Dilerseniz sunucunuzda sesli bildirimleri kapatabilirsiniz.

Bunu yapmak için sunucunuzun ayarlarına gidin. Roller sekmesinegir o zaman ‘Sesli mesajı bana gönder’Seçeneğe tıklamanız yeterli olacaktır.

Discord mobile’ın yeni özelliği hakkında ne düşünüyorsunuz? Lütfen fikirlerinizi yorumlarda bizimle paylaşmayı unutmayın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu