Haber

MİT devreye girdi! Tekin Okan Gara’da etkisiz hale getirildi

Terör örgütü PKK/KCK’nın sözde drone sorunu Tekin Okan, Milli İstihbarat Teşkilatı’nın Gara’da düzenlediği nokta operasyonla etkisiz hale getirildi.

2018’de Şırnak şehir merkezine, 2021’in başında ise Diyarbakır ve Batman Havalimanı’na düzenlenen İHA saldırılarını etkisiz hale getirilen teröristin yönettiği, saldırılarda kullanılan İHA’ları tasarlayıp ürettiği belirlendi. Geçtiğimiz yıllarda Türkiye’de güvenlik güçlerine yönelik drone saldırıları nedeniyle MİT tarafından hedef listesine alınmıştı.

SAHA DENETİMLERİ FİZİKİ İZLEMEYE BAŞLADI

PKK/KCK’nın Suriye ve Irak’tan güvenlik güçlerine ve sınır illerine yönelik düzenlediği eylemlerde Tekin Okan’ın geliştirdiği insansız hava araçları kullanıldı. Bölgede güvenlik güçlerine yönelik çok sayıda eylemde bulunan Okan’ı MİT’in saha ajanları takip etti. Tekin Okan’ın insansız hava araçlarının üretim ve idaresinden sorumlu olduğu için sürekli Irak ve Suriye’nin ortasında hareket ettiğini MİT’in saha casusları öğrenmiştir. Uzun bir takip faaliyetinin ardından MİT saha casusları, Irak ve Suriye ortasındaki hareket rutinine dahil edildi. MİT saha casuslarının aldığı güncel bilgiler neticesinde Irak’ın Gara kentinde gerçekleştirilen operasyonla etkisiz hale getirildi.

mucurhaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu