Ekonomi

RBC, karışık sonuçların ardından Smartsheets hisselerini düşürdü

Cuma günü RBC Capital, Smartsheet Inc. (NYSE: SMAR) için Sektör Performansı notunu korurken, fiyat hedefini bir önceki 48,00 $’dan 36,00 $’a düşürdü. Bu ayarlama, Smartsheet’in karışık sonuçlar içeren ve mesai sonrası işlemlerde şirketin hisselerinde %11’lik bir düşüşe yol açan son kazanç raporunun ardından geldi.

Şirketin gelir ve faturaları beklentileri marjinal olarak aştı. Ancak Smartsheet’in 2025 mali yılına ilişkin ilk beklentileri analistlerin tahminlerini karşılamadı. Gelirin konsensüsün %2 altında kalacağını ve yıllık tekrar eden gelir (ARR) büyümesinde önemli bir yavaşlama olacağını ve yıl sonuna kadar yıllık %14’e düşeceğini belirtti.

RBC Capital bu beklentinin muhafazakâr olduğunu ve bir önceki mali yıla kıyasla fatura beklentilerinin sınırlı bir artış potansiyeli gösterdiğini belirtti. Muhafazakar görünüm, yeni satış liderliği için bir tampon, küçük ve orta ölçekli işletme (SMB) segmentinde daha fazla bozulma ve ürün odaklı büyüme (PLG), kullanıcı deneyimi yenileme ve yapay zeka geliştirmeleri gibi yeni girişimlerden beklenen minimum etki dahil olmak üzere çeşitli faktörlere bağlandı.

Raporda, beklentilerin düşük olmasına rağmen Smartsheet’in kârlılığındaki iyileşmenin umut ışığı olduğu vurgulandı. RBC Capital, uzun vadeli tezlerinin değişmediğini vurguladı. Firma, sektördeki yoğun rekabetin Smartsheet’in hisseleri üzerindeki Sektör Performansı notunu korumak için önemli bir faktör olmaya devam ettiğine inanıyor.

Bu makale yapay zekanın desteğiyle oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şart ve Koşullar bölümümüze bakın.

doganyurthaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu